Slyšte příběh MyWigs!

| Publikoval | napište nám komentář

Máme nový web. Stál nás spoustu sil i času a donutil nás opět přemýšlet v trochu širším kontextu.  A vlastně i trochu vzpomínat. Tyhle řádky budou o nás a tom, jak to s námi od začátku bylo a teď je!

Začalo to tancem

Náš brand založila Kateřina Klinderová. Rodačka z Prahy, vysoká dáma s vlastním stylem a názorem. Naše Kačka je dost kontroverzní. V roce 2015 patřila mezi skupinu go-go tanečnic. Obrážely diskotéky a párty a předváděly skvělou show. Tou dobou si všimla v hudebních klipech, třeba u Lady Gagy nebo Nicki Minaj, jak snadné je totálně měnit vzhled pomocí paruky. V roce 2016 proto první paruky zakomponovala do vystoupení zmiňované taneční skupiny.

Prvopočátek businessu

Paruky ihned vzbuzovaly pozornost a sklízely úspěch. Jejich vzhled nadchl nejen okolní lidi, ale hlavně Katku. Protože je od mala zvídavá a má ráda kvalitní věci, začala o parukách zjišťovat víc.  V ČR se tou dobou moc módních paruk neprodávalo. E-shopy byly nic moc a stejně tak výběr. Na trhu zkrátka chybělo něco, co by mělo šmrnc a mladé holky bavilo. Paruka přece nemusí být pouze pro nemocné, ale i pro ty, kdo chtějí vypadat jinak. A tak se Katka rozhodla založit vlastní značku paruk a ukazovat lidem nový směr. Firmu oficiálně založila v lednu 2017, snažit se být vidět však začala až na sklonku roku. Do té doby měla čas všechno důkladně prostudovat, zajistit exkluzivní dodavatele, prozkoumat trh a vymyslet koncept celého podnikání.

MyWigs je tady a šlape do toho

V lednu 2018 započala aktivní propagace přes kanály slavné Sharloty. Vzedmula se vlna zájmu a paruky začaly jít na odbyt. Náš instagramový a facebookový profil se postupně plnil sledujícími a my se těšily z prvních reakcí a diskuzí. Od té doby to jde ráz na ráz. První e-shop se přitom spustil až v březnu 2018. Tou dobou jsme se však mihly i pořadem Prásk na TV Nova. Slovo dalo slovo a na světě byl i první showroom.  Stal se jím náš dodnes kmenový pražský salon Gata Hair. To bylo v dubnu 2018. Jaro nám do žil vpustilo další síly, paruky bavily čím dál více lidí. Začaly jsme spolupracovat také s Nikol Moravcovou a díky ní se dostaly na Bloges Market a získaly další publicitu.

Rozvoj a další podpora

Praha už ale našim ambicím nestačila. Spolupráci bylo nutné rozšířit o další města. Prvním z nich byly České Budějovice a tamější salon Habibi. Do toho se dařilo i dalšímu rozvoji. Naše paruky totiž začala nosit i Koki, která má úžasný dosah. Jedeme a nezastavujeme! Terka Mašková poté do našeho konceptu podporovatelů doslova zapadla. Jde vidět a její vlasy vzbuzovaly pozornost od začátku její  hvězdné kariéry. Spolupráce s ní pro nás započala v červnu 2018. Sociální sítě, showroomy a e-shop ale nebyly dost. Vidět nás musí všichni všude. V letních měsících jsme proto vyrazily do terénu a navštívily festivaly Air Festival a High Jump. Průběžně jsme fotily i nové produkty a snažily se být vidět po celém českém internetu i jinde. Každý další měsíc se k nám přidala i nějaká nová známá tvář.

Progres a novinky

Nám to takhle ale pořád nepřišlo dostatečné.  Paruky jsou pro Kačku vášeň a proto jim věnuje svůj veškerý pracovní čas. Tenhle byznys tu totiž ještě nebyl a krása se nikdy neomrzí. Expandujeme. Máme za sebou velkou módní přehlídku, v březnu 2019 jsme byly na Fashion Week. K vyzkoušení lákáme nově také na Slovensku a v dalších pražských kadeřnických studiích. Teď je tu nový web a s ním další fůra novinek. Třeba zavedení prodeje ještě kvalitnějších paruk a započetí práce s pravými vlasy. V budoucnu totiž rozšíříme nabídku i o ně.

Máte se na co těšit a my jsme rádi, že jste tu s námi! Díky, že sdílíte náš příběh!

S MyWigs jste královny!

edit:

Tenhle článek byl psán v červnu 2019. My se od té doby posunuly zase dál. Máme kamenný obchod a náš podnikatelský projekt je proto zase o level dál. Přijměte pozvání – jsme na adrese Korunní 121, Praha!

Rubrika:

Tento článek napsal Lída Dubinská

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0