Často kladené dotazy

 1. Neobejdeme se bez úvodní přípravy vašich vlastních vlasů.  Klíčová je jejich délka a hustota. My doporučujeme zaplést si francouzské nebo alespoň obyčejné copánky. Copánky nebo zbytky vlasů, které se do nich nevejdou, si poté pomocí pinetek připevněte zezadu křížem k hlavě. Vlasy si samozřejmě můžete ponechat i volně, potom je ale budete muset pečlivě zastrkat pod čepičku.
 2. A jsme u nasazování výše zmiňované čepičky. Ta musí překrýt všechny vaše vlasy a být umístěná v předním úseku vlasů, aby kopírovala jejich růst. 
 3. Paruka má z přední strany síťku, kterou je před nošením paruky nutné odstřihnout. Pozor, po jejím odstranění nám už paruku nemůžete vrátit jako novou, protože je tímto použitá. Tuto síťku ale před ,,ostrým” nošením rozhodně odstřihněte, jinak bude paruka vypadat nepřirozeně. Střihu síťky se nebojte a proveďte ho tam, kde na paruce začínají vlasy. Zastřihněte ji zcela podle svojí hlavy, klidně i kolem uší. Síťku nikam nezastrkujte a bezestrachu ji odstřihněte. 
 4. Po celou dobu nasazování paruky usilujte o to, aby paruka na hlavě vypada co nejvíce přirozeně, nenuceně a pevně. Dobře nastavená přední zóna je základ. Je důležité, aby začátek paruky z předu (tedy tam, kde je odstřihnuta síťka) přesně pasoval se začátkem růstu vašich vlastních vlasů. Paruka nesmí být moc vzadu, aby vlasy nevykukovaly, a zároveň ne moc vepředu, aby vám ,,neuřízla” kus čela.  
 5. Pokud chcete, aby vám paruka na hlavě držela i při extrémních podmínkách, můžete si ji k hlavě přilepit lepidlem na paruky. V nabídce máme více druhů, tak se v našem e-shopu podívejte do sekce Doplňky a uvidíte. 
 6. Po nasazení a pokud si troufáte, si můžete vytvořit ,,baby hair” – první úsek vlasů, jejich tenkou linku, lze sesřihnout do délky pár milimetrů a nafingovat tak, že vám od hlavy přirozeně vyrůstají nové drobné vlásky.
 7. Závěrem celé procedury si můžete pohrát také s make-upem či korektorem. Přirozený look vykouzlí trocha make-upu naťupkaná v pěšince a po obvodu obličeje, kde paruka přiléhá. 
 1. ČESÁNÍ I Paruku češeme výhradně jednořadým hřebenem s širokými zuby, a to směrem od spodu nahoru.  Ideální hřeben naleznete v naší nabídce a my ho doporučujeme jako maximálně prospěšného pomocníka. Zacuchané vlasy lze rozčesat (což však provádějte co nejjemnějším způsobem), případně je odstřihnout. Pozor, paruku nikdy nečešeme za mokra! Existuje velká šance jejího poničení. 
 2. MYTÍ I Stejně jako normální vlasy, i paruka se po čase zašpiní. Její mytí ovšem provádějte pouze jednou za čas při patrných známkách zašpinění. Paruce velmi prospěje i pouhé vyvětrání, v případě potřeby její očisty proto začínejte právě tím. Pokud je paruka skutečně zašpiněná, namočte ji do studené či středně teplé vody (nikoliv horké), přidejte jednu polévkovou lžíci šamponu (ideálně přírodního bez parabenů, silikonů apod., případně speciálního na syntetické vlasy) a zašpiněné místo jemně promněte. Paruce také neuškodí citlivé ruční máchání. Za závěr mycího procesu paruku jemně omyjte čirou vodou a nechte uschnout. Kondicionér není potřeba, paruka po něm zbytečně těžkne a může se více cuchat. 
 3. DOPORUČENÍ SMĚREM K OBLEČENÍ I Máte-li na hlavě syntetickou paruku, nedoporučujeme nosit oblečení s flitry či semišové topy. Vlasy se v nich zadrhávají a  podporuje to také jejich cuchání a následné zbytečné trhání. 
 4. ÚPRAVY I Chcete-li se svou parukou experimentovat, není to problém. Zvládne kulmování i žehlení, pozor ovšem na teplotu, která by neměla přesáhnout 150 °C (naše luxusnější paruky potom 200 °C). Kulmování je však lepší přes natáčky. Pokud se do úprav nechce pouštět sami, určitě nás kontaktujte, úpravám paruk se věnujeme. Paruky stříháme i vytváříme účesy na speciální události. 
 5. REVITALIZACE I Poničí-li se vlákna paruky, je možná jejich celková revitalizace. Poradit  si můžete svépomocí párou, která vlákna zjemní. Dbejte ale na to, aby byla paruka před jakoukoliv manipulací rozčesaná. Pokud chcete údržbu paruky svěřit do rukou profesionálů, jsme tu pro vás a s revitalizací vaší paruky rády pomůžeme. 

Poskytujeme také konzultace a odborné poradenství.

Kontaktujte nás kdykoliv na našich sociálních sítích..

0